Wyprawy rekreacyjne i inne

Jak już zauważyliście ..... nie tylko krótkofalarstwem Polak żyje .. czasami trzeba spróbować czegoś innego.

rcnW dniu 08.06.2013 odbyła się ciekawa wycieczka do RCN w Solcu Kujawskim, organizowana przez BSK, a dokładnie przez członków radioklubu ‘FALA’ SP1KQR.

Czytaj więcej: WYCIECZKA  DO  RCN  W  SOLCU KUJAWSKIM

Witam wszystkich czytelników naszej skromnej stronki!!

Troszeczkę czasu minęło nim zabrałem się do napisania czegokolwiek, brak czasu, inne ważne i mniej ważne sprawy spowodowały, że jakoś nie miałem natchnienia (HI). Jak zerkniecie na kalendarz, to pewnie zauważycie, że jest lipiec i szybciutko zbliża się czas naszego wyjazdu do Dygowa 21-07-2012 by wziąć udział w „SALMO – 2012”. Wtajemniczeni wiedzą co to za impreza i z jakiej odbywa się okazji a dla mniej zorientowanych polecam lekturę poniższego plakatu. W ubiegłym roku po raz pierwszy braliśmy udział w obchodach Dni DYGOWA – o czym można poczytać na naszej stronie. Świetnie się bawiliśmy krótkofalarsko i nie tylko. Radiostacja klubowa SP1KYB przeprowadziła wiele ciekawych łączności, które potem potwierdziliśmy pięknymi kartami QSL zafundowanymi przez Urząd Gminy DYGOWO.W tym roku także jedziemy silną grupą OM's z Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców, by uświetnić tę imprezę naszą pracą w eterze. Tegoroczne święto Dygowa „SALMO-2012” obfitować będzie w wiele konkursów, a jednym z nich będzie nasz konkurs radiowy pod nazwą ŁOSOSIOWE FALE – przeznaczony jest dla wszystkich krótkofalowców BSK, a polegać będzie na nawiązywaniu łączności radiowych w okresie tygodnia poprzedzającego „SALMO-2012”.

 Rozpoczynamy już dzisiaj (14.07.2012)

Każda łączność to jeden punkt, każdą łączność potwierdzamy kartą QSL zafundowaną przez organizatora imprezy. Koledzy, którzy nie są obsługiwani przez biuro wysyłają elektroniczne potwierdzenia (E-QSL, LOTW, HRD itd.). Podsumowanie tej zabawy odbędzie się na festynie w DYGOWIE, gdzie przywozimy wyciągi z wykazem zrobionych w tym czasie QSO, a Pan Jurek skrupulatnie wszystko zliczy. Tutaj także będzie możliwość „dorobienia” iluś tam QSO, by zająć odpowiednie miejsce gdyż QSO z Dygowa będziemy liczyć za pięć punktów. Zaliczane będą wszystkie łączności (tylko raz z danym korespondentem), dowolną emisją! (łączności przez przemienniki także).

Nagrodami za pierwsze trzy miejsca to piękne puchary i medale oraz prezenty zafundowane przez Pana Wójta Gminy Dygowo. ..........   Więc Panie i Panowie - do boju!!

Wasz dziadzia !!

 


Pokaż Biesiada Łososiowa Dygowo na mapie

oficjalny plakat z programem imprezy

 

Nasz udział w Zjeździe SPDXC – 2011 czyli „Venimus, Vidimus, SPDXC Zjazd Vicit”
Zacznę od tego, że nasz udział (BSK) w tegorocznym Zjeździe SPDXC zapowiedzieliśmy na poprzednim w 2010 roku gdzie uczestniczyliśmy jako współorganizatorzy tej imprezy. Bogaci o doświadczenia zdobyte podczas jego organizacji, byliśmy pełni optymizmu planując wzięcie udziału w zorganizowaniu tegorocznej imprezy.  Jako, że osobą odpowiedzialną za organizację zjazdów z ramienia SPDXC jest  SQ1EIX – Andrzej, nasz kolega, członek Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców to udział w nim wydawał się naturalną sprawą.

Czytaj więcej: Nasz udział w Zjeździe SPDXC – 2011

Właśnie SP1PAN dzielnie reprezentował siebie i BSK biorąc udział w zawodach IOTA Contest w dniach 30-31.07.2011. Miejscem pracy radiostacji klubowej była wyspa Wolin EU-132, a dokładnie jezioro Turkusowe niedaleko Międzyzdrojów. Należy tylko grzecznie zazdrościć uczestnikom  bardzo dobrej pogody podczas zawodów, mimo wstrętnego, deszczowego lata.

 

Czytaj więcej: Wyjazd na zawody IOTA Contest

I po biesiadzie  w Dygowie - 23.07.2011 ...... Jak to często bywa pogoda nie zachęcała do wyjazdu .... Początek imprezy zgodnie z programem wyznaczono na godzinę 14:00, a trzeba było być na miejscu trochę wcześniej, więc wyjechaliśmy z Kołobrzegu o 8:00 :) , zdążyliśmy rozbić cały majdan przed deszczem,  padało tylko 3 godziny kapuśniaczkiem do godz.14 a potem... wyszło nawet słońce :) .

Czytaj więcej: Biesiada Łososiowa - Dygowo

dygowo23.Lipiec.2011 – Dygowo. Jesteśmy zaproszeni przez Wójta gm. Dygowo do udziału  w festynie organizowanym z okazji zawodów wędkarskich „Dni Łososia”. Nieraz łączymy te dwa wspaniałe rodzaje hobby i impreza w Dygowie powinna stać się miejscem, gdzie możemy zapolować nie tylko na DX-y ale i złapać dorodnego łososia.
-Tutaj możesz przeczytać cały artykuł

Czytaj więcej: Zaproszenie przez Wójta gm. Dygowo

zlot ot22Po raz kolejny mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Zlocie OT 22. Tym razem udaliśmy się do Darłówka - pięknej, pachnącej morzem miejscowości o długiej historii związanej z Bałtykiem. Tym razem nasz nos krótkofalarski bezbłędnie doprowadził naszą wyprawę do uroczego, położonego - i tu uwaga: naprawdę nad samym morzem - ośrodka wypoczynkowego, gdzie szefem jest Robert - SP5XVY .

 

Czytaj więcej: Spotkanie OT22 Darłówko 07.2011

PeenemundeW dniu 13.02.2011 grupa krótkofalowców z Trzebiatowa i Kołobrzegu w ramach imprez integracyjnych Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców pojechała na wycieczkę do muzeum w Peenemünde  (lub pol. Pianoujście, także Kujawice ) – gmina w Niemczech, wchodząca w skład urzędu Lubmin w powiecie Ostvorpommern, w kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie.
Galeria foto czeka na Ciebie.

Czytaj więcej: Wycieczka do PEENEMUNDE - 2011

targiJak podaje http://www.hamradio-friedrichshafen.de w dniach 24 - 26 Czerwca 2011 r. we Friedrichshafen odbędą się Największe w Europie i jedne z największych na świecie Targi wystawiennicze sprzętu amatorskiego, elektroniki, sprzętu komputerowego oraz technologii internetowych. Ham-Radio 2011. Zeszłoroczną edycja cieszyła się bardzo dużym powodzeniem, wystawię odwiedziło ponad 16.000 osób ze 138 krajów. Niestety jest to świeża informacja, dlatego zarówno katalogi jak i chociażby broszury informacyjne zawierające szczegółowsze informacje, program etc. wydawane będą ok. 6-ciu tygodni przed terminem rozpoczęcia wystawy.

Czytaj więcej: Targi Friedrichshafen 2011

Więcej artykułów…

  1. Zjazd SPDXC 2010