Terminarz, ogłoszenia

Spotkanie opłatkowe i nie tylko w OT22

 

Już za tydzień odbędzie sie spotkanie naszego oddziału OT22 w Darłowie w budynku Portu Morskiego ul. Wilków Morskich dnia 4 grudnia 2016r. o godz 10:00.

Warto by było pojechać.

Organizatorzy proszą o liczne uczestnictwo oraz zaangarzowanie kulinarne.

Szczegóły na stronie oddziałowej.
http://89.161.185.253/ot22/news.php?readmore=465

Jak zwykle na początku roku układamy plan działań naszego Stowarzyszenia i myśmy taki plan naszkicowali. Wiadomo jednak, że nie wszystko można dokładnie przewidzieć i zaplanować. Tak więc z jego opublikowaniem wstrzymaliśmy się do momentu kiedy możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że zrealizujemy to, co zaplanowaliśmy.

 

Planujemy :


  • 8 maja (niedziela) 7:00 jedziemy nad jezioro Siecino skąd będziemy pracować z Parku SPFF 041. lokator JO83AO, PGA dwie gminy - Ostromice DP04 i Złocieniec DP06. Jest to wyjazd w celu wybrania miejsca na planowany 3-dniowy, czerwcowy pobyt w tych okolicach członków BSK. Ale skoro jest okazja bycia w tym miejscu wcześniej to postanowiliśmy przy tej okazji troszkę popracować w "eterze" a i połowić ryby w tym przepięknym jeziorze. Zadeklarowali swój udział  - SP1TJ, SP1JON, SP1MVL, SP1F, SP1UJT, SP1UJG .. czekamy na dalsze zgłoszenia. Wyjazd i aktywność zgłoszona do SP2FAP.
  • 21 maja (sobota) 10:00 - organizujemy egzamin dla chętnych bycia krótkofalowcami. Termin wcześniej zgłoszony w UKE. Przy tej okazji chcemy dla potencjalnych przyszłych krótkofalowców przedstawić króciutki pokaz możliwości nawiązywania łączności przy pomocy różnego sprzętu i różnych rodzajów emisji. A że jest to sposobność do spotkań towarzyskich zapraszamy także wszystkich licencjonowanych (bez licencji też „obleci) na pogaduchę i wspólne kosztowanie kawy czy czegoś innego. A jak już znudzi się wam bycie z nami, to Kołobrzeg zaprasza pełną gamą atrakcji. A tak poważnie, to będziecie mieć  50m. do plaży. Pogoda będzie, oj będzie!... Egzamin odbędzie się w pomieszczeniach Internatu Zespołu Szkół Morskich przy ul. Arciszewskiego w Kołobrzegu. ZAPRASZAMY!
  • Lipiec – Dygowo. Jesteśmy zaproszeni przez Wójta gm. Dygowo do udziału  w festynie organizowanym z okazji zawodów wędkarskich „Dni Łososia” (szczegóły TUTAJ). Planujemy zorganizować konkurs radiowy w  którym w dniu festynu stacje Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców nawiązywać będą łączności z innymi krótkofalowcami . Celem tego konkursu jest propagowanie Regionu dorzecza Parsęty wśród krótkofalowców SP. Nieraz łączymy te dwa wspaniałe rodzaje hobby i impreza w Dygowie powinna stać się miejscem gdzie możemy zapolować nie tylko na DX-y ale i złapać dorodnego łososia. Zapraszamy wszystkich „krótkofalujących" wędkarzy do udziału w tej imprezie a tych, którzy popierają takie połączenie naszych hobby do udziału w konkursie via eter. Wszystkim  uczestnikom  konkursu radiowego wydane będą dyplomy, a dla tych którzy nawiążą najwięcej QSO ze stacjami BSK przyznane będą puchary i skromne upominki.  Termin wyjazdu podamy później wraz z regulaminem konkursu.
  • Lipiec - wyjazd na IOTA Contest (30 lipiec 12:00 utc do 31 lipiec 12:00 utc) Pojedziemy nad jezioro Turkusowe niedaleko Międzyzdrojów na wyspie Wolin (EU-132). Wyjedziemy prawdopodobnie już w piątek po południu, by spokojnie przygotować obozowisko i sprzęt. Wyjazd będzie miał charakter raczej rekreacyjny z elementami pracy w w/w zawodach. Nie nastawiamy się na wynik, każdy indywidualnie może dowolnie zaplanować swój udział w tym wyjeździe i nastawić się np. na pracę tylko w zawodach.
  • Sierpień – Golczewo „Sierpniówka” – czyli DOŻYNKI w Golczewie (12-14 sierpień). Prawdziwa uczta krótkofalarska i nie tylko! Teren pozytywnie i wielokrotnie  przez nas „spenetrowany”. Dusza burmistrz, wspaniali ludzie, wspaniale położone maleńkie miasteczko Pomorza Zachodniego! Nie będę tutaj szczegółowo rozwodził się na ten temat - warto z nami się tam wybrać! Niestety nie udało się wyjechać...
  • Październik – Jastrzębia Góra „Zjazd SPDX Clubu” (30 wrzesień - 2 październik). Jedziemy jako uczestnicy zjazdu, ale BSK występować będzie także jako współorganizator zjazdu - aczkolwiek nasza rola sprowadzać się będzie w zasadzie tylko do zabezpieczenia pracy radiostacji zjazdowej SP0DXC.
  • Grudzień – Charzyno „Wigilia BN” w SP1ZES. Tradycyjna impreza nie tylko dla członków BSK. Zapraszamy wszystkich nam sprzyjających do wspólnego podzielenia się opłatkiem.

Plan ten będzie na bieżąco poprawiany i uzupełniany a jego pozycje na dwa tygodnie przed terminem realizacji będą dokładnie sprecyzowane. Zapraszamy wszystkich do udziału w naszym wakacyjnym, krótkofalarskim „szwendaniu” się po zakamarkach Pomorza.